Uzaktan Eğitim İşletme Yüksek Lisans Programı (e-mba) - Uzaktan Eğitim - Beykent Üniversitesi - Taksim Yerleşkesi - I79

Home>MBA>İşletme>Uzaktan Eğitim>Beyoğlu>Uzaktan Eğitim İşletme Yüksek Lisans Programı (e-mba) - Uzaktan Eğitim
 
Uzaktan Eğitim İşletme Yüksek Lisans Programı (e-mba) - Uzaktan Eğitim
()
Program Türü: MBA
Program ücreti: İsteğe Bağlı
Sponsor Linkler
Loading...

Sorularınız herhangi bir ücret alınmadan, doğrudan ilgili kuruma yönlendirilecektir
Beykent Üniversitesi - Taksim Yerleşkesi

Uzaktan Eğitim İşletme Yüksek Lisans Programı (e-mba) - Uzaktan Eğitim

Ad
Soyad
E-posta adresi
Telefon Numarası
Yerleşim Yeri
Cep telefonu numarası
Yorumlar/ Sorular
İsteği göndermek için gizlilik politikasını kabul etmelisiniz
* Zorunlu Alanlar

İlgili Kurum’dan bir yetkili en kısa zamanda konuyla ilgili daha çok bilgi vermek amacıyla sizinle iletişime geçecek.
Lütfen her alanı doğru bir şekilde doldurunuz
Bu sayfayı paylaş - İşletme MBA:
Uzaktan Eğitim İşletme Yüksek Lisans Programı (e-mba) - Uzaktan Eğitim Uzaktan Eğitim İşletme Yüksek Lisans Programı (e-mba) - Uzaktan Eğitim
Program Tanımları:
İşletme Yüksek Lisansı (MBA) programının amacı hızla değişen iş dünyasında yaşayabilir ve öğrenen organizasyonlara sahip olması gereken firma lider ve yöneticilerine kapsamlı bir işletme eğitimi vermektir. Program İşletmenin tüm boyutlarını eşit düzeyde ele almaktadır.

Tüm dünyada İşletme programları üniversitelerin gerek prestij gerekse getiri/maliyet açısından amiral gemisi konumundadır. Bu programlar orta/uzun vadede rekabetçi konumunu sürdürebilmesi ve iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun yönetim danışmanlığı hizmeti verebilmesi, işletme eğitimi alanında lisans programlarından başlayarak yüksek lisans ve hatta doktora programlarına uzanan geniş bir ölçekte eğitim hizmeti sunabilmesine bağlıdır.

MBA programı İşletmenin bilim dalları olan yönetim ve organizasyon, muhasebe ve finans, üretim ve pazarlama alanlarından dersler içermektedir. Bu yönü ile, program genel işletme alanında kariyer edinme amacında olan kişiler için bir fırsat niteliğindedir.

İşletme Yüksek Lisans Programı’nın amacı Türkiye ve dünyanın önde gelen işletmelerinde çalışabilecek uzmanlar yetiştirmek ve öğrencilere ABD ve dünyanın önde gelen yüksek lisans programları ile eş değer düzeyde uzmanlık sağlamaktır. Diğer bir amacı da hızla değişen iş dünyasında yaşayabilir ve öğrenen organizasyonlara sahip olması gereken firma lider ve yöneticilerine kapsamlı bir işletme eğitimi vermektir. Program İşletmenin tüm boyutlarını eşit düzeyde ele almaktadır.

Günümüz yöneticileri karar verenler olarak teknolojik sosyal ve davranışsal özellikler içeren karmaşık problemler ile mücadele ederken bütüncül bir yaklaşım içinde hareket etmelidirler. İş dünyasında gereksinim duyulan değişimlere ve meydan okumalara karşı hazırlıklı olmalıdırlar Bundan dolayı, organizasyonlarda kullanılan farklı yöntem ve tekniklerin sadece kısmi çözümler ürettiği gerçeğinin farkında olmak gerekir. 21’nci yüzyıl yöneticileri değişik yönetsel problemleri farklı metodolojileri aynı anda kullanabilen “yaratıcı bütüncülük” becerisi ile donatılmalıdırlar. Programımızın en önemli hedeflerinden biri, katılımcılara rekabetin gittikçe artan oranda yaşandığı iş dünyasında, gereksinimini duydukları analitik eğitimi sunmak ve onları gerçek hayatta karşılaşabilecekleri en güncel stratejik, yönetsel ve sektörel gelişmeler karşısında hazırlıklı olmalarını sağlayacak şekilde donatmaktır. Söz konusu program yoğundur ve öğrencilerden araştırma ve uygulama yapmaları ve akademik olarak bu alana katkıda bulunmaları beklenmektedir. Burada amaç, dünya üzerinde yönetim uygulamalarını etkileyen kritik konulara ilişkin bilgi yaratmak ve bu bilgileri paylaşmaktır.

Beykent Üniversitesi (BÜ) e-İşletme Yüksek Lisans (MBA) programı, iş dünyasının imalat ve hezmet sektörlerindeki gereksinimlerine göre tasarlanmıştır. Üretim ve Hizmet Sistemleri Yönetimi, Stratejik İşletme Yönetimi, Stratejik Pazarlama, Çağdaş Finans Yönetimi, Finansal ve Yönetsel Muhasebe Teknikleri vb. konularda eğitim verecek olan program, interaktif yapısıyla lisansüstü eğitime yeni bir boyut kazandırmayı hedeflemektedir.

E-İşletme Yüksek Lisans (MBA) programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, işletme fonksiyonları ve işletme yönetimi hakkında teorik ve pratik olarak donanımlı olacaklarından, bu yetkinlikleri gerektirecek her türlü işte çalışabildikleri gibi, orta ve üst düzey yöneticilik vasıflarına da sahip olacaklardır. 

Ders Listesi


Introduction to Business Management
Marketing Management
Financial Accounting
Introduction to Economics
Financial Management
Human Resources Management
Management ve Organization
Production Management
Strategic Management
Management Accounting
Final Project
 
İşletme ile ilgili diğer programlar: