Información

İstanbul Üniversitesi - Avcılar Kampüsü

1: İşletme Fakültesi
2: Veteriner Fakültesi
3: Mühendislik Fakültesi
4: Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
5: Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
6: Öğrenci Kültür Merkezi, Yemekhane, Mediko-Sosyal, Kütüphane
7: Yurt Binaları
8: Veteriner Sağlık Hizmetleri
9: Yeni Yurt Birimleri H.Oğuz BEKATA, A.Taner KIŞLALI, M.Can AFACAN, M.Benz Türk Öğrenci Yurtları
10: Çim Futbol Sahası
11: Açık Spor Kompleksi


İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
 
Gücünü gençlerden alan İstanbul Üniversitesi, varoldukça Cumhuriyet ilkelerini ve değerlerini temsil edecektir. İstanbul Üniversitesi, halkın verdiği misyonla, Atatürk ilke ve devrimlerinin her dönemde ve her koşulda yılmaz koruyucusu olacaktır.

İstanbul Üniversitesi'nde, şu anda 5000 öğretim üyesi ve öğretim elemanı, öğrencilerimizin en nitelikli biçimde yetişmesi için büyük bir özveriyle çalışmaktadır. Yaşadığımız bilgi çağında, özel sektörün gereksinimi olan en önemli olgu, yetişmiş beyin gücüdür. İstanbul Üniversitesi ve sektör işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalar, öğrencilere derslerle aktarılmaktadır. Böylece öğrencilerimiz kuramsal bilginin yanı sıra uygulama aşamasını da öğretim üyelerimizden doğrudan görmektedir.

Öğrencilerimiz karşılaştıkları sorunları öğretim üyelerimizle rahatlıkla çözebilmektedir. İstanbul Üniversitesi'nin en önemli özelliklerinden bir tanesi de, öğretim üyeleri ve öğrencilerin arasında kurulan sıcak iletişim sayesinde karşılıklı bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasıdır.

 Üniversitemiz bünyesinde; 17 fakülte, 6 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu, 5 bölüm, 16 enstitü, 24 uygulama ve araştırma merkezi ve 100 laboratuvar bulunuyor. Birimlerimizde yer alan anabilim dalları, eğitimde uzmanlaşmaya son derece elverişli bir zemin oluşturuyor. Ayrıca, gerek mesleki alanlarda gerekse kişisel ilgi alanlarında faaliyet gösteren öğrenci kulüplerimiz ve sosyal faaliyet birimlerimiz, öğrencilerimizin hayata son derece zengin bir perspektifle hazırlanmasına etkin katkı sağlıyor.

Üniversitemiz, öğrencilerine bölümler arası yatay ve dikey geçiş imkanı sunan bir eğitim kurumudur. Yatay geçişle, öğrencilerimiz eğitimlerini bir başka bölümde sürdürebilmekte, dikey geçişle aynı branşın lisans eğitimine devam edebilmektedir. Ayrıca 2001 yılında başlattığımız çift ana dal ve yan dal uygulamasıyla öğrencilerimize, üniversiteye giriş puanına bakılmaksızın, istediği ve başarılı olabileceğini düşündüğü programlardan diploma alabilme imkanı da sunulmuştur.


Eğitim teklifi

Bu site çerezleri kullanmaktadır.
Devam etmek istiyorsanız, yelken, kabul eder.
Daha Fazlası  |