Home > Doktora Programları > İnşaat Mühendisliği > Çankaya > İnşaat Mühendisliği Doktora Programı - Çankaya - Ankara

İnşaat Mühendisliği Doktora Programı

Sorularınız herhangi bir ücret alınmadan, doğrudan ilgili kuruma yönlendirilecektir Gazi Universitesi

Iteği göndermek için Gizlilik politikasını kabul etmelisiniz

Hakkında yorumlar İnşaat Mühendisliği Doktora Programı - Kurumda - Çankaya - Ankara

 • Giriş gereklilikleri
  İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDE DOKTORA POGRAMINA BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR: 1. İnşaat Mühendisliğinden Y. Lisans Diploması almış olmak. 2. LES sınavından en az 55 (Sayısal) almış olmak. 3. KPDS veya ÜDS’den İngilizce notunun en az 55 olması. DOKTORA BAŞVURULARININ DEĞERLENDİRİLMESİ Başvuruları kabul edilen adaylar mülakata alınacaklardır. Değerlendirmede esas alınacak başarı notunun % 50’sini mülakattan alınan not, diğer % 50’sini ise LES notu oluşturacaktır. DOKTORA YETERLİK SINAVI Bütün doktora derslerinin başarıyla bitirilmesinden sonra, doktora adayı, Doktora Yeterlik Sınavına alınır. Bu sınavdan başarılı olduğu takdirde Doktora Tezi üzerinde çalışmaya başlayabilir. Doktora Yeterlik Sınavının birinci aşaması, iki saat süreli bir yazılı sınavdır. İkinci aşaması ise, bir saat süreli bir sözlü sınavdır. Bu iki sınavın ortalaması alınarak başarı notu belirlenir.
 • Program tanımları
  İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ DOKTORA PROGRAMI

  İnşaat Mühendisliği doğal ve ekonomik kaynakları etkin ve yeterli bir şekilde yaratıcılık ve bilimsel düşünce ile birleştirerek insanların ev, ulaşım, sağlık, eğitim, ticaret, enerji vb. temel ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitli yapıların planlanmasını, projelendirilmesini, yapımını ve işletilmesini içeren heycan verici ve bir o kadar da zorlukları olan bir meslektir. İnşaat Mühendisliği Bölümü eğitim ve öğretim programının amacı; öğrencilere inşaat mühendisliği ile ilgili temel bilgileri vermek, yaratıcı düşünce gücünü geliştirmek, araştırma, planlama, tasarım ve uygulama yetenekleri kazandırmak ve sorumluluk alabilen, öğrenmenin sürekliliği ve bilgiyi paylaşma bilincine sahip, araştırmayı ilke edinmiş, mesleki ve etik değerlere saygılı, çevresel değerlere duyarlı mühendisler yetiştirmektir.

  Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde 11 profesör, 3 doçent, 8 yardımcı doçent, 4 öğretim görevlisi, 20 araştırma görevlisi, 3 uzman ve 2 teknisyen görev yapmaktadır. İnşaat Mühendisliğinde öğretim bölüm laboratuvarlarındaki (yapı mekaniği, yapı malzemeleri, ulaşım, zemin mekaniği, uygulamalı jeoloji ve hidrolik) deneysel programlar ile desteklenmektedir. Bu laboratuvarlarda TÜBİTAK, Üniversite, Kamu Kurumları ve özel kuruluşlar tarafından desteklenen projeler yürütülmektedir.

  Gazi Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü'nün geçmişi, 1971 yılında kurulan "Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akedemisi" ile başlamaktadır. Bölüm, 1982 yılında kurulan "Gazi Üniversitesi" bünyesine alınarak, bugünkü Gazi Üniversitesi, "Mühendislik Mimarlık Fakültesi" kapsamında eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma çalışmalarına devam etmektedir. Gazi Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü 1982 yılında lisans, 1983'te yüksek lisans eğitimi vermeye başlamıştır. Bölüm, 1983'ten 2004 yılına kadar yüksek lisans programında 130, doktora programında 16 mezun vermiştir. Şu anda yüksek lisans programında 120, doktora programında ise 20 kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır.


  DERS LİSTESİ

  CE 603 DEEP EXCAVATION and RETAINING STRUCTURES 2
  CE 606 Pavement Design
  CE 607 WATER RESOURCES SYSTEM ENGINEERING
  CE 609 BASICS OF GEOTECHNICAL PRINCIPLES ON EARTHQUAKE RESISTANT BUILDING DESIGN
  CE 610 NUMERICAL METHODS IN FLUID DYNAMICS
  CE 612 Special Studies in Transportation
  CE 616 STATISTICAL ANALYSIS IN TRANSPORTATION ENGINEERING
  CE 618 OR METHODS FOR TRANSPORTATION ENGINEERING
  CE 620 EARHQUAKE ENGINEERING AND GEOLOGY
  CE 622 AN INTRODUCTION TO EARTHQUAKE ENGINEERING AND DESIGN OF QUAKE RESISTANT STRUCTURES
  CE 624 GROUNDWATER ENGINNERING
  CE 626 Coastal Sedimentation
  CE 628 WATER SUPPLY ENGINEERING
  CE 629 DYNAMIC MODELLING OF FLOWS IN RIVERS, COASTAL AND INLAND WATERS
  CE 630 ENVIRONMENTAL HYDRAULICS AND WATER QUALITY MODELLING
  CE 631 INTRODUCTION TO GEOGRAPHIC INFORMATION SYSTEM
  SEMINAR
  PhD Thesis
  TERM PROJECT
  DOCTORAL QUALIFYING EXAMINATION
  PROGRESS IN THESIS
  SPECIAL TOPICS in PhD
   

İnşaat Mühendisliği ile ilgili diğer programlar

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Devam etmek istiyorsanız, yelken, kabul eder. Daha Fazlası  |