İngiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Eğitimi

Sorularınız herhangi bir ücret alınmadan, doğrudan ilgili kuruma yönlendirilecektir Bahçeşehir Üniversitesi

Iteği göndermek için Gizlilik politikasını kabul etmelisiniz

Hakkında yorumlar İngiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Eğitimi - Kurumda - Beşiktaş - İstanbul

 • Program tanımları
  İngiliz Dili Eğitimi Tessiz Yüksek Lisans Programı’nın amacı, İngilizce öğretmen adaylarının öğretme becerileri ve yeterliliklerini, akademik araştırma için gerekli becerilerle ve İngilizce Eğitimi sahasında ileri düzeyde ve alana özel bilgilerle donatarak geliştirmelerine yardım etmektir. Teori ve pratik uygulamalar üzerine, program süresince dengeli bir vurgu yapılmaktadır. Programın pratik uygulamalara yönelik bölümleri, İngilizce öğretmen adaylarının kendi dersini gözlemleme ve değerlendirme ve akran gözlemleme uygulamalarını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda öğrendiklerini gerçek sınıf ortamlarında uygulama fırsatları da sunacaktır. İngiliz Dili Eğitimi Tessiz Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olacak İngilizce öğretmen adaylarının öğretme sürecinde yer alacağı ya da alanında araştırma yapacağı ve eğitim doktorası gibi akademik kariyer çalışmaları için motivasyon kazanacakları umulur. İngiliz Dili Eğitimi Tessiz Yüksek Lisans Programı, toplam 30 kredilik ve 10 ders ile yazılı bir proje ve öğrencinin alandaki bilgisinin bir göstergesi olan bir sözlü proje savunmasından oluşur. Programı başarı ile tamamlayan İngilizce öğretmen adayları, İngiliz Dili Eğitimi Yüksek Lisans Diploması almaya hak kazanırlar.
   
  Programın Hedefleri

  Program, mezunlarına bir çok yönden faydalar sağlar. İngilizce eğitim yapan bir üniversitede akademik çalışma yapma ve böylece İngilizce düzeylerini geliştirme olanağı sunmasının yanısıra, program mezunlarına aşağıda sıralananları da sağlamayı hedefler:
  • Dilbilim teorileri ile dil öğrenme yaklaşımlarının detaylı anlaşılmasına dayalı sınıf içi öğretme ve öğrenilenlerin sınanması (ölçme ve değerlendirme) alanlarında gelişme;
  • Genel eğitim – öğretim pirensiplerinin geniş ve detaylı anlaşılması;
  • Hem sınıf içi uygulamalarndı hem de  akademik düzeyde eleştirel ve bağımsız düşünme, karar alma ve uygulamaya koyma ile derin ve detaylı düşünme becerileri geliştirerek farkındalık ve bireysel gelişim kapasitesini arttırma.
  • Eğitim teknolojileri kullanımındaki yeni gelişmeler hakkında gelişmiş farkındalık ve bilgi;
  • Dil öğretimi ile ilgili konularda sistematik analizler yapabilmek için araştırma becerileri geliştirme;
  • Yabancı Dil Olarak İngiliz Dili Öğretimi alanında, ulusal ve uluslararası paydaşlarla profesyonel iletişim ve etkileşim geliştirme olanağı

İngilizce ile ilgili diğer programlar

Bu site çerezleri kullanmaktadır.
Devam etmek istiyorsanız, yelken, kabul eder.
Daha fazlası  |