Home > Doktora Programları > Ekonomi > Narlıdere > Ekonomi Doktora Programı - Narlıdere - İzmir

Ekonomi Doktora Programı

Sorularınız herhangi bir ücret alınmadan, doğrudan ilgili kuruma yönlendirilecektir İzmir Ekonomi Üniversitesi

Iteği göndermek için Gizlilik politikasını kabul etmelisiniz

Hakkında yorumlar Ekonomi Doktora Programı - Kurumda - Narlıdere - İzmir

 • Program tanımları
  EKONOMİ DOKTORA PROGRAMI

  İEÜ-Ekonomi Doktora Programı, Türkiye’de doktora seviyesinde ekonomi eğitimi görmek isteyenlere yurtiçi ve yurtdışı eğitim programlarına alternatif, yabancı dil temelli yüksek standartta bir olanak sağlamaktadır.

  Program eğitim kadrosu ve içeriği ile mezunlarının yurtiçi ve yurtdışındaki kaliteli doktora programlarından mezun olanlarla rahatlıkla rekabet edebilecek seviyede bir birikimle kariyerlerine başlamalarını sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır.

  Öğrencilerin programı 4 senede tamamlamaları beklenmektedir. İki senelik ders alma sürecinden sonra yeterlilik sınavlarını başarıyla geçen öğrenciler uzmanlaştıkları alanlarda seçecekleri tez danışmanları tarafından iki sene sürecek araştırmaya yönlendirileceklerdir.

  Doktora dersleri gündüz verilmektedir ve gerekli koşulları sağlayan lisans ve yüksek lisans mezunlarına açıktır. Program genç akademisyenlerin araştırmalarını ekonomi disiplininin klasik alt dallarının yanı sıra disiplinler arası alanlara yönlendirmelerini özellikle desteklemektedir.

  Güçlü akademik birikime sahip fakat ekonomi temeli yetersiz olan adaylar hazırlık programına dahil edilerek doktora programına kabul edilebileceklerdir.


Ekonomi ile ilgili diğer programlar

Bu site çerezleri kullanmaktadır.
Devam etmek istiyorsanız, yelken, kabul eder.
Daha Fazlası  |