Home > Yüksek Lisans Programları > Turizm > Narlıdere > Tasarım Çalışmaları Yüksek Lisans Programı - Narlıdere - İzmir

Tasarım Çalışmaları Yüksek Lisans Programı

Sorularınız herhangi bir ücret alınmadan, doğrudan ilgili kuruma yönlendirilecektir İzmir Ekonomi Üniversitesi

Iteği göndermek için Gizlilik politikasını kabul etmelisiniz

Hakkında yorumlar Tasarım Çalışmaları Yüksek Lisans Programı - Kurumda - Narlıdere - İzmir

 • Program tanımları
  TASARIM ÇALIŞMALARI YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

  Tasarım disiplinlerini bir çatı altında toplayıp birbirleriyle etkileşmelerinden daha yaratıcı çalışmaların ortaya çıkacağı görüşüyle hazırlanan Tasarım Çalışmaları Yüksek Lisans Programı, tasarım disiplinlerini buluşturan ortak bir platformdur.

  Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Tasarım Çalışmaları Yüksek Lisans Programı altında, mimarlar, iç mimarlar, grafik tasarımcıları, endüstriyel tasarımcılar, moda tasarımcıları ve diğer ilgili disiplinlerden gelen adaylar, kendi seçtikleri konularda araştırma yapıp kapsamlı bir tez yazma olanağı bulacaklardır. Bu program ile uygulamaya yönelik çalışmalar yürütmek isteyenler için, kuramsal bir çerçeve kapsamında proje yaparak uzmanlık ve deneyim kazanmak mümkün olacaktır. Dolayısıyla programdan mezun olanlar hem piyasaya hem de akademik kariyere yönelme olanağı bulacaklardır.

  Tasarım Çalışmaları Yüksek Lisans Programı, farklı tasarım disiplinlerinin ve bu programı başarıyla bitiren mezunların, hem kuramsal hem pratik yönlerinin uluslararası düzeyde güçlü ve yaratıcı boyutlarla donanacağı inancıyla kurulmuştur. Öğrencilerin bütüncül bir yaklaşımla tasarımı ele almalarının değişik konu, görüş, boyut, ölçek ve malzemeyle yakından tanışmaları, geniş bir alanda profesyonel çalışmalarda bulunabilmelerini sağlayacaktır.

  İlk kez 2006-2007 akademik yılında öğrenci kabul eden programa kayıtlı mimarlık, iç mimarlık, endüstriyel tasarım, moda, işletme ve makine mühendisliği alanlarında lisans eğitimini tamamlamış adayların çalışma konuları prototip araç üretiminden kent kimliğine, ileri teknoloji tekstil ürünlerinden kültürel temsile, gün ışığının mimarlıkta kullanımından modada toplumsal cinsiyete yayılan bir açılım göstermektedir.

  Tasarım Çalışmaları öğrencilerinin ERASMUS Programı kapsamında, öğretim faaliyetlerinin bir kısmını yurt dışında geçirme imkanları mevcuttur. Bu alanda Universita degli Studi di Palermo ve Sheffield Hallam University ile anlaşmalar mevcuttur.

Turizm ile ilgili diğer programlar

Bu site çerezleri kullanmaktadır.
Devam etmek istiyorsanız, yelken, kabul eder.
Daha Fazlası  |