Piyano Doktora Programı

Sorularınız herhangi bir ücret alınmadan, doğrudan ilgili kuruma yönlendirilecektir Anadolu Üniversitesi

Iteği göndermek için Gizlilik politikasını kabul etmelisiniz

Hakkında yorumlar Piyano Doktora Programı - Kurumda - Tepebaşi - Eskişehir

 • Program tanımları
  PİYANO DOKTORA PROGRAMI

  Öğrencilerin seçtikleri enstrüman dalında yetkinleşmesini sağlayıcı eğitim vermek, bölümün vazgeçilmez amaçları arasındadır. Müzik Bölümü öğrencilerinden oluşan Gençlik Orkestrası, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlı Anadolu Senfoni Orkestrası düzenli olarak konserlerine devam etmektedir. 1986 yılında kurulan Müzik Bölümü, Yunusemre Kampusu içerisinde yer alan 1300 m2 lik net kullanım alanına sahip binasında eğitim ve öğretim hizmetlerini sunmaktadır. Bölümde 3 Profesör, 5 Doçent, 10 Yardımcı Doçent, 42 Öğretim Görevlisi, 6 Araştırma Görevlisi ve 10 Okutman görev yapmaktadır. Bölüm içi eğitim, öğretim ve araştırma çalışmaları, öğretim üyelerinin katılımı ile oluşan bölüm kurulu önerisi üzerine Bölüm Başkanı tarafından organize edilmektedir. Bölümden mezun olan öğrencilerin pek çoğu, farklı şehirlerde bulunan senfoni orkestralarında ve müzik okullarında iş olanağı bulabilmektedirler.

  AMAÇ
  Müzik Bölümü; Cumhuriyetin temel ilkeleri doğrultusunda çoksesli müzik eğitimini kazandırmayı, sanatçı yetiştirmeyi, klasik müzik eğitimini yaygınlaştırmayı ve ülkemizde müzik bilimleri alanındaki araştırmalara katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

  SUNULAN OLANAKLAR
  B.6.1 Dinleti Laboratuvarı Dinleti laboratuvarında öğrenci ve öğretim elemanları için hazırlanmış, video, DVD gibi ekipman vardır. Bunun yanı sıra öğrencilerin sürekli kullanımında olan kasetçalar ve CD çalar cihazları da yeterli sayıda bulunmaktadır. B.6.2 Bilgisayar Laboratuvarı Öğrenciler bilgisayar laboratuvarından kendi çalışmaları ve araştırmaları için sürekli faydalanmaktadırlar. B.6.3 Orkestra Prova Salonu Yaklaşık elli kişilik öğrenci orkestrasının provalarının yapılabilmesi için hazırlanan tam donanımlı ve akustik yalıtımı yapılmış fiziki mekandır. Oda Müziği Prova Salonuı Gerek oda müziği derslerinin işlendiği gerekse oda müziği guruplarının prova yaptığı piyanolu fiziki mekandır. Konser Salonu Yaklaşık 200 dinleyici kapasiteli orkestra, oda müziği ve solo dinletilerin gerçekleştiği tam donanımlı ve akustik yalıtımı yapılmış fiziki mekandır. Kütüphane Kitap, nota ve CD lerin yer aldığı kütüphaneden öğrenci ve öğretim elemanları düzenli olarak faydalanabilmektedirler.


  DERS LİSTESİ

  1. Yarıyıl
  Ders Adı ve Şubeler   
  MÜZ605     İleri Çalgı Teknikleri ve Repertuvar I
  MÜZ617     İleri Oda Müziği Repertuvarı I

  Seçmeli Dersler
  MÜZ531     Müzikal Metin Analizleri    
  MÜZ613     Sanat Eleştirisi I    
  MÜZ621     İleri 20. yy. Müziği İncelemeleri I    
   
  2. Yarıyıl
  Ders Adı ve Şubeler     
  MÜZ606     İleri Çalgı Teknikleri ve Repertuvar II
  MÜZ618     İleri Oda Müziği Repertuvarı II

  Seçmeli Dersler
  MÜZ614     Sanat Eleştirisi II    
  MÜZ622     İleri 20. yy. Müziği İncelemeleri II    
   
  3. Yarıyıl
  Ders Adı ve Şubeler   
  MÜZ890     Tez    
  MÜZ892     Tez    
   
  4. Yarıyıl
  Ders Adı ve Şubeler     
  MÜZ890     Tez

Müzik ile ilgili diğer programlar

Bu site çerezleri kullanmaktadır.
Devam etmek istiyorsanız, yelken, kabul eder.
Daha fazlası  |