Información

Şişli-Ayazağa Yerleşkesi

Üniversitemizin İstanbul İli Şişli İlçesi sınırları içerisinde yer alan 8.000 öğrenci kapasiteli Şişli-Ayazağa Yerleşkesi 2005-2006 eğitim-öğretim yılında açılmıştır.

Derslikleri, kütüphanesi, sanat merkezi, konferans salonları, laboratuvarları, spor salonları, atölyeleri, stüdyoları ve aktivite alanları ile Türkiye'nin modern kampüslerinden biri olan Şişli-Ayazağa Yerleşkesi’nde, 2006 - 2007 eğitim-öğretim yılından bugüne kadar Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Matematik ve Bilgisayar, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Tarih bölümleri; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce), İşletme (Türkçe), Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilişim Sistemleri, İktisat, Turizm İşletmeciliği, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Bankacılık ve Finans, İktisat(Türkçe) bölümleri; Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema -TV (İngilizce), Sinema -TV (Türkçe), Tekstil ve Moda Tasarımı, İletişim ve Tasarım, Grafik Tasarım, Oyunculuk(Türkçe), Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi(Türkçe), Resim(Türkçe) bölümleri ile Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Mimarlık, İç Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği Bölümleri,  Yabancı Diller Yüksekokulu Mütercim Tercümanlık (İngilizce) ve Mütercim Tercümanlık (Rusça) Bölümleri olmak üzere 33 lisans programında eğitim-öğretim yapılmaktadır.

Ayrıca Fen Bilimleri Enstitüsü bu kampüste yer almaktadır.

TARİHÇE

1996’da kurulan Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı’na ait olan Beykent Üniversitesi, 09.07.1997 tarih ve 4282 sayılı kanunla kurulmuş, kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir.

Beykent Üniversitesi, 1997-1998 eğitim-öğretim yılında Fen Edebiyat Fakültesi’ne bağlı Matematik-Bilgisayar; Güzel Sanatlar Fakültesi’ne bağlı Sinema-TV; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı İşletme; Mühendislik - Mimarlık Fakültesi’ne bağlı Mimarlık bölümleri ve Yabancı Diller Yüksekokulu’na bağlı Hazırlık Programı ile eğitim-öğretime başlamıştır.

1998-1999 eğitim-öğretim yılında, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, İç Mimarlık, Tekstil ve Moda Tasarımı ve Grafik Tasarım bölümleri; 2000-2001 eğitim-öğretim yılında, Uluslararası Ticaret, İletişim ve Tasarım ve Oyunculuk bölümleri; 2003 – 2004 eğitim-öğretim yılında, Bilgisayar Mühendisliği bölümü; 2004 – 2005 eğitim-öğretim yılında Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, Resim, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik bölümleri; 2005 – 2006 eğitim-öğretim yılında Sinema-TV (Türkçe), Bankacılık ve Finans, Turizm İşletmeciliği, İktisat, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) bölümleri, 2006 – 2007 eğitim-öğretim yılında, Türk Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği bölümleri, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında İşletme (Türkçe) ve Mütercim-Tercümanlık (Rusça) bölümleri eğitim-öğretime açılmıştır.

2008 yılında Fen-Edebiyat Fakültesi’ne bağlı Tarih, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne bağlı İktisat (Türkçe), Mühendislik - Mimarlık Fakültesi’ne bağlı olarak İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği, bölümleri açılmıştır. Bu bölümler 2008-2009 eğitim-öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır. 

2002-2003 eğitim-öğretim yılında kurulmuş olan Fen Bilimleri Enstitüsü de Şişli-Ayazağa Yerleşkesi’nde faaliyet göstermektedir.

Beylikdüzü Yerleşkesi’nde eğitim-öğretim yapılan Meslek Yüksekokulu, 2003-2004 eğitim-öğretim yılında Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İşletme, Pazarlama, Radyo ve Televizyon Programcılığı programları ile eğitime başlamış; 2004-2005 eğitim-öğretim yılında, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Lojistik, Muhasebe, Grafik, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Bankacılık ve Sigortacılık, Turizm Rehberliği ve Tekstil programları, 2005-2006 eğitim-öğretim yılında ise Masaüstü Yayıncılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Gümrük İşletme ve Çocuk Gelişimi programları; 2007-2008 eğitim-öğretim yılında ise Restorasyon, Borsa ve Finans, Turizm ve Seyahat İşletmeciliği programları açılmıştır. 

Meslek Yüksekokulu, 2007-2008 eğitim-öğretim yılında ulaşmış olduğu eğitim-öğretim imkan ve kabiliyetlerini, gündüz çalıştığı için gece okuma imkanı olan öğrencilere hizmet sunmak amacıyla ek yerleştirmede II. öğretim (gece) programlarını açmıştır. Bu programlar; Bankacılık ve Sigortacılık (İÖ), Borsa ve Finans (İÖ), Grafik (İÖ), Gümrük İşletme (İÖ), Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (İÖ), İşletme (İÖ), Pazarlama (İÖ), Radyo ve Televizyon Programcılığı (İÖ), Uluslararası Ticaret (İÖ) ve Uluslararası Lojistik (İÖ)’tir. Ayrıca 2008 yılında I.öğretim’de Emlak ve Emlak Yönetimi, Cilt Bakımı ve Güzellik, Takı ve El Sanatları Programları ile II. öğretimde Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Muhasebe, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Masaüstü Yayıncılık ve Tekstil Programı 2008 – 2009 eğitim-öğretime başlamıştır.

2008-2009 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçen Beykent Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (BUZEM) Beylikdüzü Yerleşkesi’nde yer almakta olup bu merkezde Bilgisayar Programcılığı ile İşletme Yönetimi önlisans programlarında ve İşletme yüksek lisans programında eğitim-öğretim yapılmaktadır. 
İletişim Fakültesi de bu yerleşkede yer almaktadır.

2009-2010 eğitim-öğretim yılında Meslek Yüksekokuluna bağlı bazı programların isimleri değişmiştir. Güncel liste aşağıda yer almaktadır.

Taksim Yerleşkesi’nde ise 2008-2009 eğitim-öğretim yılında açılan Hukuk Fakültesi ve 1999 – 2000 eğitim-öğretim yılından beri yüksek lisans eğitim verilen  Sosyal Bilimler Enstitüsü bulunmaktadır. 2008-2009 eğitim-öğretim yılında açılan ve Mimarlık ile İşletme Yönetimi programlarında eğitime başlanacak olan doktora programları da bu yerleşkede faaliyete geçmiştir.

Üniversitemizin öğretim dili İngilizce’dir. Üniversitemizde bugün; 34 lisans programı, 38 önlisans programı (birinci öğretimde (gündüz) 22 program, ikinci öğretimde (gece) 14 program, uzaktan eğitimde 2 program) mevcuttur.

Beykent Üniversitesi’nde %20’si burslu olmak üzere yaklaşık 10.000 kadar öğrencisiyle, seçkin akademik kadrosu, dünya standartlarında teknik donanım ve uygulama alanı ile ihtiyaçlar doğrultusunda kendini yenileyebilen farklı bir kurum olarak varlığını sürdürmektedir.

Vizyon ve Misyon

Beykent Üniversitesi'nin vizyonu; dünya standartlarında çağdaş ve bilimsel düşünce sistemini benimseyen, teknolojik altyapısı ve donanımı ile bilgi kaynaklarına hızla ulaşabilen, kendi tarihinden ve kimliğinden güç alarak geleceğe yön verebilen, bilimin etik değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek; ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edebilen, her alanda kendine güvenen, bilgi çağının gereklerini yerine getiren bir dünya üniversitesi olmaktır.

Beykent Üniversitesi tüm birimleri ve çalışanları ile birlikte, çağdaş dünyada yaşanan kentleşme olgusuna paralel olarak öğrencilerine şehirleşme kültürünü de yaşatan bir "Kent Üniversitesi"dir. Üniversitemiz, Türkiye'de ve dünyada yaşanan bilim ve eğitim alanlarındaki gelişmelere paralel olarak eğitim ve araştırma çalışmalarını son hızla sürdürmektedir. Vizyonumuz "Beykent Üniversitesi Bir Dünya Üniversitesidir" sloganını daha da güçlendirmektir.

Eğitim teklifi

Bu site çerezleri kullanmaktadır.
Devam etmek istiyorsanız, yelken, kabul eder.
Daha Fazlası  |