Home > Türkiye - Kurumlar > T.C. MEB Özel Lal Güzellik Uzmanlığı Kursu

Bilgi

2003 yılında açılan okulumuz, 2005 yılından itibaren en yeni bilgi ve konularla 552 saatlik güncelleşmiş programımızı Talim Terbiye kurulundan geçirerek bu alanda öncü ve yenilikçi olmanın gururunu yaşıyor.

Okulumuzun eğitim programı % 40 teorik,% 60 uygulamalı ders olarak tatbik edilir.

Derslerimiz,modern teknolojiyle (laptop, projektör) verilir. Uygulama derslerinde, öğrenciler öğrendikleri teknikleri birbirleri üzerinde deneyerek, yoğun ve pratik el becerisi kazanma imkanı bulurlar. Uygulama dersleri, her örenciye bir uygulama yatağı ve uygulama cihazı düşecek şekilde organize edilmiştir.

Sınıflarımız 17 kişilik olmasına rağmen, eğitim kalitesini yükseltmek için her sınıfa 12 kişiden fazlasını almamaya özen gösterilmektedir.
    
Eğitim süresince 5 ara sınav yapılır:
-          3 Yazılı
-          1 Sözlü
-          1 Uygulama
    
Bu ara sınavlarla öğrenci dönem sonunda yapılacak olan M.E.B gözetiminde yazılı ve sözlü sınavlara hazırlandırılır.Sınavlarda alınan derecelerin mezuniyette notuna eklenmektedir.

Kurs bitiminde, M.E.B müfettiş gözetiminde yazılı ve sözlü sınav yapılır. Hak kazananlar M.E.B onaylı 552 saatlik Güzellik Uzmanlığı sertifikasına sahip olurlar.
    
Okulumuz, Avrupa Yakası’nın, Bakırköy’ün en işlek ve bilgi aktarımının Özel Eğitim kurumlarının yoğun olduğu caddesinde bulunmaktadır.

Okulumuzun sponsoru olan Juventa Kozmetik Ürün ve Ekipmanları İthalat ve İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'dir ve Juventa’nın yurt dışı bağlantıları sayesinde okulumuzda verdiğimiz eğitim devamlı güncellenmekte ve Avrupa Birliği normlarına uygun bir eğitim vermenin onur ve gururunu yaşamaktayız.

Kuruma ait programlar

Bu site çerezleri kullanmaktadır. Devam etmek istiyorsanız, yelken, kabul eder. Daha Fazlası  |   X