Información

T.C. M.E.B. Özel Tüten Kursları, 1996 yılında Nil Sibel GERÇEK tarafından kurulmuştur ve 1998 yılından bu yana Nil Sibel GERÇEK ve Simden AKSOY tarafından işletilmektedir. T.C. M.E.B. Özel Estetisyenlik(Güzellik Uzmanlığı), Stilistlik ve Modelistlik Kursu, deneyimli eğitim kadrosu, kaliteli ve disiplinli eğitim ilkesi doğrultusunda kanıtlanmış başarısı ile 1996'dan bu yana eğitim vermektedir.

T.C. M.E.B. Özel Tüten Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik), Stilistlik, Moda Tasarımı ve Modelistlik-Kalıpçılık Kursu, kuruluşundan günümüze kadar geçen 13 yıllık sürede güzellik uzmanı (estetisyen), stilist ve modelist yetiştirerek başarısını ve güvenilirliğini kanıtlamıştır.

Kurumumuz, ülkemizin güzellik uzmanlığı (estetsiyenlik), tekstil ve konfeksiyon sektörlerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yaparak programlarını günümüz koşullarına göre yeniden hazırlamıştır. Eğitim programlarımız, yurtdışında bulunan okulların programları ile uyumlu ve M.E.B. Talim Terbiye Kurulu tarafından onaylıdır. İleri düzeyde eğitim standartlarının geçerli olduğu kurumumuzda eğitim süresi, modüler uygulanabilen programlara göre düzenlenebilmektedir.

Eğitim kadromuz, yurtiçi ve yurtdışında öğrenimini tamamlamış, alanında uzmanlaşmış, çağdaş, profesyonel öğretmenlerden oluşmaktadır.

En güçlü referansımız, 13 yıl boyunca mezun ettiğimiz öğrencilerimizdir.

KURS SONRASI

Kurslarımızda eğitim tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen görevli müfettişler denetiminde kurumumuzda Kurs Bitirme Sınavı yapılmaktadır. Sınavda başarılı olan öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgeleri (Sertifika) verilmektedir.

Kursumuzu başarıyla bitiren kursiyerlerimiz;
  • AB projesi kapsamında, yurtdışına eğitime gönderilmektedir.

  • Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik) Belgesi alan kursiyerlerimiz, bu belge ile güzellik uzmanı (estetisyen) olarak çalışabilirler.

  • Stilistlik Belgesi alan kursiyerlerimiz, bu belge ile işyeri açabilir (giyim atölyesi, modaevi vb.) veya stilist olarak çalışabilirler.

  • Modelist - Kalıpçılık Belgesi alan kursiyerlerimiz, bu belge ile işyeri açabilir (giyim atölyesi, modaevi vb.) veya modelist/kalıpçı olarak çalışabilirler.

  • Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik), Stilistlik veya Modelistlik Sertifikası almış öğrencilerimizden işyaşamı öncesi pratiklerini geliştirmek isteyenlere staj yapma imkanı tanınmaktadır.

  • Güzellik Uzmanlığı (Estetisyenlik), Stilistlik veya Modelistlik Sertifikası almış öğrencilerimizden talepte bulunan öğrencilerimize işe yerleştirme ya da işyeri açma konusunda yardımcı olunmaktadır.

Eğitim teklifi

Bu site çerezleri kullanmaktadır.
Devam etmek istiyorsanız, yelken, kabul eder.
Daha Fazlası  |